Śnieg w Zakopanem

Zakopane, czyli co Ty wiesz o śniegu?

Życie w Zakopanem, ani do łatwych, ani do tanich nie należy, ale składa się z codziennych, małych sukcesów – odśnieżenia samochodu kilka razy dziennie, podjechania pod górę, wyjechania z zaspy. Zaczynam rozumieć samo sedno mieszkania tutaj.

Wczoraj do domu – 1,5 km – wracałam 1,5 godz. I choćby nie dlatego, że były korki – owszem ale na wyjeździe – tylko zanim odśnieżyłam auto, wyjechałam z zaspy minęło więcej niż to warte by używać samochodu przy takich śniegach.

O dziwo nie ma we mnie jeszcze irytacji, bardziej bawię się tym wszystkim dookoła, każdy dzień to wyzwanie, z każdym odśnieżeniem, wyjechaniem z zaspy wygrywam swoją małą bitwę, w tej wojnie 😉 ja kontra Zakopane. Instynkt wojowniczki.

Czuję, że zaczyna się nowy etap mojej przygody…

Posts created 51

One thought on “Zakopane, czyli co Ty wiesz o śniegu?

  1. Tak dla blondynki z dolin jeszcze walka ze śnieżną przyrodą jest miłą przygodą. A co mogą powiedzieć wszyscy ci co mieszkają głęboko w gȯrach. W tym roku pokazano w telewizji domy w Alpach zasypane po dachy a nawet aż po kominy. Tak, że nawet wyjście z domostwa był nie lada wyczyn. A co dopiero zaopatrzenie w niezbędne produkty dnia codziennego. Ten rok w Alpach, mimo, że stali mieszkańcy są przyzwyczajeni do takich sytuacji, był na tyle ciężki, że musiano wiele osȯb ewakuować drogą powietrzną. I co ciekawe nikt z nich nie myśli opuścić na stałe tych stron.

    Przyzwyczajenie?

    Nie oni kochaja gȯry i na pewno nasza blondynka, mimo chwilowych kłopotȯw samochodowych, gȯry w Zakopanem pokocha.

    Myślę, że pokocha nie tylko gȯry. Życzę jej z całego serca tego pokochania nie tylko gȯr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top