Wpis do bloga na fotelu

„Spełnione marzenia nie maja ceny!”

Dla każdego kto zastanawiał się dlaczego przeprowadziłam się do Zakopanego, oto odpowiedź.

Jakkolwiek nie wiem czy marzeniem samo w sobie było Zakopane, ale cała podróż, przygoda, totalna zmiana mentalności, otoczenia, ludzi, krajobrazu i moje przekonanie się, jak to naprawdę jest.

Każdy z nas potrzebuje czegoś innego , ja mam potrzebę przeżywania, doświadczania, zdobywania potwierdzenia i pewności swoim słowom. Moim motywem jest działanie. Nigdy nie płaczę nad, przysłowiowym rozlanym mlekiem, ale po prostu je wypijam, jak? Jak najszybciej! Byle by skutecznie.

Cele i marzenia to dwie różne rzeczy, moje stają się celami.

Życie polega na  poznawaniu ludzi, żeby wiedzieć jak różne punkty widzenia mogą ścierać się ze sobą. Słucham ich, żeby móc wybrać z tego to co do mnie trafia.

W ostatniej rozmowie na temat życia, które czasami okazuje się zupełnie inne niż przewidujemy odpowiedziałam, że ja niczego nie zakładam, a dopasowuję się do sytuacji, na co usłyszałam, że tak robią przywódcy – może to jest właśnie kolejne słowo klucz – elastyczność. 

Gdy niczego konkretnego nie oczekujemy, potem nie czujemy poczucia straty, czy rozczarowania. Nie chodzi mi tu o życie bez planów, czy ambicji ale o zwyczajne zmotywowane dążenie w obranym kierunku ale bez oczekiwań.

Co jeśli mi nie wyjdzie, jeśli się przewrócę? Podniesiesz się. A jeśli nie?

To poleżysz, zasłużyłaś Księżniczko 😉 w każdym razie spróbujesz, a Zwycięzcy nie rezygnują.

Myślę, że największym życiowym błędem, grzechem jest właśnie brak działania. Wtedy gdy strach paraliżuje Twoją aktywność, Twoje marzenia przestają istnieć. Bez odwagi nie ma ich spełnienia. Życie jest zbyt szare i zbyt ponure, żeby poprzestać na codzienności.

Ryzyko strat nie powinno powstrzymać Cię przed SUKCESEM przez duże „S”. 

Oglądałam dzisiaj wystąpienie na TEDx Jacka Walkowicza.

TED oraz TEDx to moje dwa najcudowniejsze kanały na YT – polecam do porannej herbatki, czy kawki. Zimowej z dużą ilością witaminy C i miodu, lub kawki z aromatycznym piernikowym syropem, pod ciepłym kocem, gdy za oknem mróz oplata szyby w oknach, zanim jeszcze w miasto obudzi się do życia – ta magiczna cisza, czas tylko dla mnie.

Za to Jacek Walkiewicz to jedna z moich ulubionych postaci. Co ciekawe one wszystkie się łączą. Profesor Bartosiewicz, którego słowa o tym co się opłaca, a co warto – głośno brzęczą w moich uszach od kiedy je usłyszałam. Walkiewicz także się do nich odwołuje – tu pojawia się w mojej głowie myśl o tym jak to wszystko się zazębia w całość. Mając ten sam punkt widzenia, te same idee – podziwiamy te same osoby. Po nitce do kłębka.

Wracając do sedna tematu – wystąpienie „Pełna moc możliwości” oddaje mój pogląd na wszystkie sprawy dookoła.  Każdą myśl, którą przedstawiał czułam jakby była wyjęta z mojej głowy. Strefa komfortu, która dusi każdą inicjatywę. Ważna rola ludzi którymi otaczamy się, jaki podświadomy wpływ na nas mają. Los decyduje kto pojawia się w naszym życiu, ale to my decydujemy kto w nim zostaje i na jak długo, a może któregoś dnia stanie na naszej drodze osoba, która będziemy chcieli zatrzymać na zawsze…?

Ryzyko strat nie powinno powstrzymać Cię przed SUKCESEM przez duże „S”.

Gdy Ty teraz możesz siedzieć w wygodnym fotelu, ja każdego dnia zmagam się z rzeczywistością, ale to jest rzeczywistość moich marzeń, pragnień.

Dalej pójdę, z głową pełną marzeń, przed siebie z cudownym przedświadczeniem, że czeka na mnie jutro – najwspanialsza kraina, która niesie za sobą wiele niespodzianek i nadzieji.

A Ty ile jesteś w stanie poświęcić za swoje marzenia?

Posts created 52

One thought on “„Spełnione marzenia nie maja ceny!”

  1. Mieć marzenia a ich realizacja to dwa przeciwległe bieguny i to często bardzo odległe. Było kiedyś powiedzenie dość dokładne: chcieć to mȯc czyli nie mierz planȯw ponad zamiary. W życiu trzeba być realistą i stawiać poprzeczkę narzeń realnie a w miarę ich wypełniania podnosić wyżej. Spotyka się w życiu wielu marzycieli, takich co potem ich własna realizacja jest zerowa (plany gȯrnolotne a realizacja do d—y). Ach jak tacy często przedstawiają kwieciście swoje marzenia lub plany. Po czasie widzimy, że nic a nic w tym kierunku nie zrobili. I jeżeli realizacja marzeń nie wychodzi trzeba zrobić ich analizę lub większą lub mniejszą korektę. Tak jakby małe zboczenie z drogi realizacji a potem znȯw wskoczyć na tą zaplanowaną drogę. Ale, ale korektę nie za wszelką cenę. Często korektę zdecydowanie w dȯł na łeb i szyję robią ludzie co za wysoko mierzyli.

    A jak często marzenia idą w parze z przeznaczeniem. Czuje się podświadomie, że jest możliwość ich realizacji i ich spełnienia. Takie przeczucie, jak pokazuje historia, mają wielcy ludzie i realizacja ich marzeń i dążen jest jakby z gȯry zaplanowana i wykonywalna. Idzie wszystko jak po sznurku. Można tu przytaczać wiele przykładȯw lecz nie powinno się bazować na takich historycznych postaciach lecz krok po kroku (step by step) dążyc do celu spełniania własnych marzeń. I tam gdzieś jesienią swego życia robi się rachunek sumienia.

    I powie się sobie, tak musiało być!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top