Katharsis – Miłość i Mądrość to najlepsze przyjaciółki, które zawsze chodzą w parze. Słuchaj drugiej, czuj pierwszą.

Pojawiłeś się przypadkiem, tak jakoś samo wyszło. Wtargnąłeś w moje życie bez pytania, to po prostu zadziało się. Każdego dnia doprowadzałeś mnie do śmiechu, nawet jak byłeś daleko, czułam, że jesteś tuż obok. Wiedziałam, że jest Ci ciężko i robisz ważne rzeczy, zawsze wtedy mocno trzymałam kciuki i byłam dla Ciebie. Gdy byłeś chory jechałam z rosołkiem 200 km, nie mówiłam, że przyjadę, po prostu zapukałam – taka już jestem nie powiem, a pokażę. Gdy na mnie patrzyłeś tymi maślanymi oczami wiedziałam, że jesteś mi przeznaczony. Gdy wchodziłeś do domu i od razu wyciągałeś ręce żeby mnie przytulić, świat dookoła nie istniał. W końcu znamy się od dzieciństwa, oboje jesteśmy z tego samego miasta, choć musiałam przeprowadzić się na  drugi koniec Polski, byśmy tu na siebie mogli wpaść. Te wszystkie wspólnie przegadane i prześmiane noce, tylko my, żeby nikogo w to nie mieszać. Mogliśmy razem robić wszystko, uwielbiałam chodzić z Tobą do restauracji, zamawiać te wszystkie dania i jeść na pół –  w końcu powiedziałeś, że całe życie właśnie taką dziewczynę chciałeś mieć  – to był najcudowniejszy komplement jaki w życiu słyszałam! Gdy starałeś się o numer, bang! Rozbiłeś bank! Jak kolekcjonowałeś vouchery, uśmiecham się na same wspomnienie tych wszystkich śmiesznych, radosnych chwil. Ja stawiałam przed Tobą wyzwania, Ty wygrywałeś za każdym razem, byłeś najlepszy! Tak leciał dzień za dniem, cudownie spełniałam się w pracy, ale tak naprawdę czekałam tylko od weekendu do weekendu, aby móc spędzić go z Tobą. Myślałam, że naszą najpoważniejszą kłótnią będzie ta o mydło… Gdy powiedziałeś, że musisz zastanowić się, usłyszałam w Tobie to co Ty zobaczyłeś w Jej oczach – skończyłeś się.

Jak kocha silna kobieta? Ma swoje życie, ale gdy dzieje się coś złego, tuli, kocha, a potem zbiera każdy kawałek Ciebie i skleja, odbudowuje – NIGDY NIE WĄTPI, nawet gdy jest zła, a szczególnie gdy jest źle – tylko razem można to przetrwać, zło zwyciężaj dobrocią. Nie zawsze w życiu jest dobrze… i dobrze. Czasami musi być gorzej, żeby docenić i uszanować gdy jest lepiej. Jeśli jest miłość, jest chęć, a gdy są chęci jest  rozmowa – nie ma takiej rzeczy, której nie można omówić. Każdy popełnia błędy, ale niektóre można wymazać, niczym ołówek gumką. Wy, faceci jak słyszycie „musimy porozmawiać” myślicie, że jest źle, ale tak naprawdę źle jest dopiero gdy my już nie chcemy rozmawiać.

Intuicja? Pojechałam wydrukować nasze zdjęcia, by uzupełnić ramkę, którą ode mnie dostałeś, nie zdążyłam, gdy wychodziłam od Ciebie, czułam, że nie będę miała okazji tego zrobić – wtedy tego przeczucia nie rozumiałam.

Są dwa typy ludzi: Ja i cała reszta.

Dzisiaj Ciebie nie znam… Jak to w życiu jest, ktoś Ci tak bliski, w jednej chwili może stać się tak odległy, chwilę później. Ktoś kto kilka dni wcześniej traktuje Cię jak swój cały świat, w jednej sekundzie, bez zmrużenia oka wyrzuci Cię ze swojego życia jak przegrany kupon. Ktoś kogo miałaś za wielkiego człowieka, okaże się zwykłą karykaturą mężczyzny bez charakteru, bez krzty klasy.

A teraz wróciłeś do swojego koszmaru, żeby Ją oszukiwać i zdradzać na każdym kroku. To nie jest miłość, to toksyczne uzależnienie. Jaka to jest straszna strata, marnować każdy, kolejny dzień, jak inni tak wiele by dali, żeby choćby jeszcze jeden dzień mogli się prawdziwie, szczęśliwie kochać…

To wszystko jest takie proste, a ludzie sami, głupotą wszystko komplikują. Można rozstać się w przyjaźni, tak zwyczajnie. Zdarza się, czasami po prostu nie wychodzi, po co te wszystkie krzywe, żenujące akcje…

Zablokowanie na Instagramie to nie skreślenie z życia, ja nie zniknę – to takie tanie i żałosne. Wstawienie zdjęcia jak całujecie się na komunikator, tydzień po rozstaniu to nie hymn o miłości tylko esej słabej kobiety z kompleksami o dowartościowanie, pokazujące jak niepewnie czuje się przy Tobie.

Gdzie jest różnica? Ja prosiłam Cię, żebyś był dla Niej miły, żebyś nic nie wstawiał, bo będzie Jej przykro… Szczęście lubi ciszę.

To skończy się źle, tak jak za każdym razem. Możecie szarpać się do końca życia, ale nigdy nie będziecie naprawdę szczęśliwi. Jaka prawdziwa relacja została zbudowana na zakazach, nakazach, represjach, złości, negatywnej energii, kłamstwach, zdradach, wiecznych rozstaniach i braku szacunku, zaufania do siebie nawzajem… Rozbij szklankę na milion kawałków, tak jak pękło mi serce, a potem każ jej się skleić… nigdy nie będzie taka sama. Swojego szczęścia nie zbudujesz na cudzym nieszczęściu.

Mimo tego jak bardzo próbujecie mi wszystko zabrać, ja na zawsze zatrzymam te nasze wspólne dobre chwile, każdy uśmiech. Możecie próbować wszystko zabrać, rzeczy nie oddać, ale wspomnień nigdy mi nie odbierzecie…

Nie dam wciągnąć się w tę spiralę złych zachowań, niezgodnych z moją naturą.

Jeśli ja nie jestem Twoim szczęściem, Ty dwa razy nie jesteś moim, dlatego najlepsze dopiero przede mną. Moje szczęście jest duże i idzie powoli, ale jak już dojdzie, zostanie na zawsze, nie na chwilę i nie na pozór.

Świat, życie jest takie piękne i stoi przede mną otworem, że szkoda czasu i energii na te wszystkie głupoty.

Dla słabego mężczyzny silna kobieta jest zagrożeniem. Dla silnego – dopełnieniem.

Są dwa typy ludzi: błogosławieństwa i lekcje, Ty byłeś bardzo ważną lekcją. Paradoksalnie raniąc mnie, otworzyłeś mnie na miłość, pierwszy raz od dawna poczułam, że już jej się nie boję. Chyba nigdy nie byłam tak gotowa. Dziękuję.

Odpuszczam Ci każdą złą emocję, możesz odejść.

Szczęście lubi ciszę, takiej ciszy SOBIE życzę… <3

Posts created 51

One thought on “Katharsis – Miłość i Mądrość to najlepsze przyjaciółki, które zawsze chodzą w parze. Słuchaj drugiej, czuj pierwszą.

  1. Tytuł tego blogu można byłoby krȯcej ująć a mianowicie „Katharsis – Miłość i Mądrość – Przebudzenie się“. Jest to najtrudniejszy wątek blogowej blondynki, ponieważ komentowanie jego treści to jakby wchodzenie butami w jej życie przy pomocy metody „szkiełko i oko“. Lecz postaram się włożyć na nogi nie buty ale lekkie baletniczki z podbiciem z jedwabiu i na paluszkach wejść delikatnie w tą treść. Wpierw należy wyjaśnić co to jest za pojęcie katharsis, jest to z greckiego a oznacza oczyszczenie i uwolnienie się od cierpienia. Dalszej definicji nie będę rozszerzać, gdyż tutaj głȯwnie idzie o cierpienie oszukanej w miłości kobiety. Z opisu wynika, że dawna znajomość z lat dzieciństwa przeradziła się powoli w zażyłą przyjaźń aż w końcu w miłość z pewnością bez odwzajemnienia. Cały tutaj opis przeżyć w miłości to jakby cykl w operetce w postaci uwertury koncertowej: wstęp – głȯwny motyw – zakończenie. Tutaj dodałbym zakończenie i wyjście z podniesioną głową ze wzmocnionym doświadczeniem. Często rozstanie się kochających ludzi z powodu zdrady jednego z nich niekoniecznie przebiega melancholijnie. Często odrzucona osoba reaguje agresywnie i szuka odwetu rȯżnymi metodami. Nie może się ona pogodzić, że druga strona powie stop i koniec. Wtedy obnaża się jego ukryta osobowość i twarz. Gorzej jest jak wykorzystuje ona w celu odwetu bezprawne metody. Wtedy życie staję się koszmarem i tylko silne osobowości wychodzą z tej sytuacji wzmocnione i z podniesioną przyłbicą. Lecz człowiek nie jest z żelaza, zawsze pozostaną blizny na sercu. Lecz takie doświadczenie tylko wzmacnia i jest anspornem (wzmocnieniem) na dalszej drodze życiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top