Energia umysłu jest esencją życia.

Wszystko co masz w sobie, co masz w sercu wychodzi z Ciebie każdego dnia. Innym dajesz to co masz w sobie, dlatego dbaj przede wszystkim o siebie. Dbaj o ciało, umysł, duszę. Tak jak odzywka regeneruje Twoje włosy, tak na dusze tez jest balsam. Tylko przepis nie jest taki prosty. Nie wystarczy pójść do drogerii i wybrać go z półki. Na każdego działa coś innego, ktoś inny. Tak, to magiczne „ktoś”.

Jedno z wielu moich wspomnień z dzieciństwa to „tableteczka”. Gdy moja mama była smutna, wtedy mocno mnie przytulała i mówiła, że już Jej lepiej, że działam na Nią jak „tableteczka”. Jak wtedy byłam dumna z własnej mocy. Dzisiaj sama po sobie widzę, że inni ludzie to nasze najlepsze panaceum na każdy smutek. 

Choć czasami jakimś cudem znajdziemy się w miejscu, do którego nie należymy. Wśród ludzi, którzy nie są „nasi”, to nigdy swojej natury nie oszukamy. Okey, na chwilę, ale wilka ciągnie do lasu.

Rób to co jest dla Ciebie dobre. To co ma zbawienny wpływ. Miej siłę „odejść” od wszystkiego co źle na Ciebie działa, co miesza Ci w głowie.

Zebrałam dla Was – moim zdaniem – 13 rzeczy, które powinniśmy robić jak najczęściej w drodze do szczęścia. Czy Ciebie to do niego doprowadzi to nie wiem, ale na pewno pomoże w utrzymaniu wewnętrznej harmonii, wewnętrznego spokoju.

  1. Łykaj tylko naturalne „tableteczki”.

Nie jestem zwolenniczką medycyny naturalnej w fazie leczenia, ale zdecydowanie wierzę, że w profilaktyce wpływ natury jest nieoceniony. Może to wszystko śmieszne, może nie, ale to co wierzymy staje się prawdą. Wolę wierzyć, w naturalne antybiotyki, zdrowe praktyki, sport niż łykać syntetyczne suplementy firm farmaceutycznych. Ludzi też wolę realnych, niż tych wirtualnych, istniejących tylko na portalach społecznościowych lub Tinderze.

2. Otaczaj się dobrymi ludźmi.

Dobrzy ludzie to dobra energia. W nic na świecie jak nie wierzę jak w energię. Ba! Co więcej jestem na tyle świadoma tego, że z premedytacją unikam ludzi, których energii nie „czuję”. Choć w dobie pandemii raczej nie podajemy sobie rąk, to jednak to decydujący jest ten pierwszy „uścisk dłoni”. Wymiana spojrzeń – wiem, czy kogoś „czuję”, czy nie. Czy chcę dzielić się swoją energią z daną osobą, czy nie. Co to oznacza? Ciężko to uczucie opisać, ciężko ująć to w słowach, bo to jest uczucie, emocje i właśnie ten magiczny przepływ. Co ważne, z dobrymi ludźmi robisz dobre rzeczy, a to bardzo wpływa na Twoją codzienność, a ona na styl życia, który determinuje Twoje samopoczucie.

O ironio losu, czasem jedna chwila, jedna decyzja, ten jeden moment, może nawet jedna myśl. Jeden dotyk, kieruje całą Twoją przyszłością. Bywa, że jeden błąd, jedno zdarzenie zmienia wszystko. Przekreśla każdą szansę. Pozbawia możliwości.

Nie wiem czy wierzysz w energię, ale jednak odstresowujących technik oddychania szkolą amerykańskich żołnierzy – to jest właśnie ten przepływ energii. Wstrzymując oddech, zamykasz go, tym samym hamujesz wpływ myśli innych na siebie. Zamykasz się na złą energię. To w pewnym sensie działa jak oczyszczenie. Ty sam tym kierujesz.

3. Przytulaj się jak najczęściej!

Ale tylko od osób, którym ufasz, które lubisz, lub gdy masz takie szczęście – które kochasz <3. Mocno i bardzo wtulaj się. Patrz głęboko w oczy i wykorzystuj te chwile do „podładowania” się.

Nie oczekuj. Jeśli coś jest dla Ciebie to będzie. Hedonizm w czystej formie. Przytulaj swoją „tableteczkę”.

4. Odwiedzaj swojej ulubione miejsca jak najczęściej.

Przebywaj w miejscach, które pozytywnie na Ciebie wpływają. Wielu twierdzi, że jednodniowa wycieczka z Gdańska do Olsztyna „na obiad” to szaleństwo. Osobiście uważam, że to najlepiej, najbardziej produktywnie spędzony czas. Taki wyjazd z przyjaciółką to właśnie balsam dla duszy. Pyszny obiad na miejscu, spacer bulwarem nad jeziorem to coś dla ciała. Jazda samochodem, wspólne śpiewanie, wygłupianie się to najlepsza odskocznia od codzienności. Gdy jest źle, ale również gdy jest dobrze. Lubimy dzielić nie tylko smutki, ale także radości. To te momenty wspominamy najczęściej z szerokim uśmiechem na twarzy. To cudowny czas, ale też te wspólne wspomnienia cementują przyjaźń.

5. Przyciągaj myślami to czego pragniesz.

Myśl zawsze o tym dobrze. Wyobrażaj to sobie. Wizualizuj, marz ile się da. Potem wróć do rzeczywistości, rób swoje, nie skupiaj się na tym. Puść to wolno. Ciesz się tymi marzeniami, ale żyj tu i teraz. Bądź cierpliwa. Z doświadczenia wiem, że to samo do Ciebie „przyjdzie”. Tylko nie wiem kiedy. Może wtedy kiedy nie będziesz się spodziewała, a może wtedy kiedy właśnie najbardziej będziesz tego potrzebowała. Złota zasada – nie oczekuj. Oczekiwania prowadzą do rozczarowań.

6. Nie rezygnuj z marzeń, celów tylko dlatego, że wymagają czasu.

Czas i tak upłynie… Tyle w temacie dążenia do celu. W drodze może okazać się, że to wcale nie jest Twój cel, bo często wyobrażenia różnią się od rzeczywistości – ale to dobrze. Nie żałuj sił, które włożyłaś w jego osiągnięcie, bo wzbogaciło Cię to o nowe doświadczenia – a to rzecz bezcenna.

7. Pamiętaj – wszystko można zmienić.

Lepiej zaryzykować z nadzieją na szczęście, niż trwać w beznadziejności. 

Nie bój się zmian, gdy Ci źle. Nie bój się ryzyka, gdy możesz osiągnąć coś o czym marzysz. Rób to mądrze. Mądrze – jak to jest? A tak, że zdajesz sobie sprawę z tego co może pójść nie tak, masz plan awaryjny, ale w niego nie wierzysz, choć przezorny zawsze ubezpieczony.  Zrozum, że to Ty kierujesz swoim życiem, a jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

8. Nie bój się błądzić.

Możesz wiele wiedzieć, mogłaś wiele widzieć, ale zawsze może spotkać Cię coś nowego. Może to być coś wspaniałego – tak zakładaj.

9. Bądź uważny dąż do szczęścia. Wierz, że uda się – staraj się, angażuj się. Ucz się, czytaj i podróżuj (zalecam po okresie pandemii).

10. Rozmawiaj z ludźmi.

Są skarbnicami wiedzy i kontaktów. Kontakty otwierają drzwi – otwarte drzwi bardzo przydają się w nowych przedsięwzięciach. 

11. Opowiadaj o swoich projektach, ale nie zdradzaj szczegółów.

Może ktoś zna kogoś, kto zna kogoś… Może ktoś realizował już coś podobnego – ma sprawdzone namiary na solidne osoby – czy to ekipa remontowa, czy web developer, warto poznać kogoś pracę od opinii o niej.

12. Wierz ludziom, ale im nie ufaj.

Założenie, że to co mówią jest prawdą to danie im szansy. Nie ma powodu dla którego należałoby założyć, że ktoś na przysłowiowe „dzień dobry” chciałby Cię oszukać. Przezorny zawsze ubezpieczony?  Tak, to właśnie koło ratunkowe – nie ufaj. Nie pomyl wiary w kogoś, z zaufaniem. Wiara to jedno, a powierzenie swojego zaufania drugiej osobie to coś zupełnie innego. Porównywalnie z randkowaniem, spotykaj się, ale nie bierz od razu ślubu… 

13. Znajdź czas dla siebie.

Gdy ciągle gdzieś biegniesz, gdy ciągle jesteś z kimś, nie masz czasu na zastanowienie się czego właściwie chcesz, za kim tęsknisz. Samotność sprzyja „wycieczką” w głąb siebie. Ustalenie tego z samym sobą to duży sukces i dobry początek dążenia do szczęścia – w końcu już znasz destynacj. Teraz tylko znajdź drogę.

Posts created 52

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top