Kobieta w drodze z parasolem

Czasami zwyczajnie nie jest nam po drodze. Stawiaj kropki tam gdzie chcesz postawić przecinek

Nie ma w tym winnego, po prostu nie jesteśmy swoim szczęściem. To znaczy tylko tyle, że gdzieś tam czeka na Ciebie właściwe, tylko Twoje szczęście, choć często na początku wie o tym tylko jedna ze stron. Wierzę w przeznaczenie, ale wiem też, że jeśli ktoś nie ma dla Ciebie czasu – jakkolwiek zajętym człowiekiem by nie był – to nie jest wart Twojego czasu. Relacja, bez znaczenia na jakim etapie, powinna być zawsze dwustronna. Tradycyjnie wychowana uważam, że to Mężczyzna zabiega o Kobietę, ale są jeszcze kompromisy, na które warto chodzić, ale tylko wtedy gdy jest ku temu sens, a sens jest zawsze wtedy gdy po prostu czujesz, że ktoś jest za Tobą. Nawet jeśli to jest początek znajomości są takie chwile, gdzie nie ma kompromisów. Gdy ktoś chce to dzisiaj nie może, jutro sam zaproponuje. Nie przedłużaj znajomości, w której nie ma iskry, emocji ani choćby chęci. Życie jest jedno i musisz przeżyć je najlepiej jak potrafisz, wiecznie nie czekaj aż ktoś zrozumie, dojrzeje, przeżyje, czy doświadczy. Nie chce doświadczać z Tobą to puść to, niech doświadcza, ale z daleka od Ciebie. Ma nieczystą sprawę, niech najpierw posprząta. Jak będzie chciał wróci z czystą kartą, ale Ty żyj swoim życiem. Jeśli coś ma być Twoje, będzie.

To trudne, ja uczę się żegnać 30 lat, ale chyba już dorosłam do tego, żeby naprawdę  zrozumieć, że nie zawsze na wszystko jest dobry moment, że do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, inne dopracować, tyle, że każdy musi sam do tego dojść, a do tego potrzebny jest czas – Jego czas, nie mój.

Czas to najcenniejsze co dajemy drugiej osobie, coś czego nigdy nie odzyskamy, oraz coś czego zawsze nam brak. Nie rozdawaj go bezmyślnie, próbuj, ale jeśli intuicyjnie coś nie pasuje odpuść. W bilansie, Tobą nikt nie przejmie się, zostaniesz z tym sama, jak zawsze.

Wierzę, że gdy będzie to właściwy moment, właściwa wersja On to poczuję i nie będzie tłumaczył się wymówkami – na mnie to już nie działa. Nie ma miękkiej gry, tak lub nie, nie interesuje mnie dlaczego – jeśli ktoś ma z czymś problem to wciąż jest Jego problem nie mój – nie chcę zbawiać świata, mam wystarczająco dużo do zbawiania siebie!

Mały Książe

Jeśli chcesz odejść to idź, nie przeciągaj pożegnania bo to męczące
Posts created 52

One thought on “Czasami zwyczajnie nie jest nam po drodze. Stawiaj kropki tam gdzie chcesz postawić przecinek

  1. W tresści przewija się tęsknota za prawdziwą przyjaznią, która gdzieś na końcu może przemieni się w prawdziwą miłość. Widać tu troskę o przemijający czas, który trzeba własciwie wykozystać. Często trzeba przeznaczeniu pomȯc tylko nie wiadomo w którym miejscu i dla kogo. Tu potrzebne jest dobre wyczucie a gdy ono zawiedzie to można tylko mieć do siebie pȯźniej pretensję
    Najczęściej głębokie przyjaźnie rodzą się powoli i trudno a’priori osądzić o jej trwałości. Najczęściej tworzy się na początku jakiś rezonans porozumiewawczy, jest jakby na fali o tej samej częstotliwości. Po latach stwierdzamy, że ta czy inna powstała przyjaźń była zdeterminowana i przeznaczona z gȯry. I takich głębokich przyjaźni tych co już są i tych jeszcze nieodkrytych źyczę blondynce z całego serca.

    Szczęśliwego Nowego Roku 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top